Licznik odwiedzin

880695
Twój IP: 34.231.247.139
: 2019-09-22 08:55:15

I Turniej Wiedzy o Powiecie Starachowickim

W dniu 15 maja 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach Towarzystwo Przyjaciół Starachowic zorganizowało I Turniej Wiedzy o Powiecie Starachowickim. Patronat nad turniejem objął pan Dariusz Dąbrowski, Starosta Starachowicki. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu starachowickiego. Swoich przedstawicieli wystawiły: Gimnazjum Nr 1 w Starachowicach, Gimnazjum Nr 2 w Starachowicach, Gimnazjum Nr 4 w Starachowicach, Gimnazjum w Wąchocku, Gimnazjum w Rudzie, Gimnazjum w Krynkach, I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach, II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach, III Liceum Ogólnokształcące w
Starachowicach i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Wraz z uczniami test rozwiązał pan Dariusz Dąbrowski, Starosta Starachowicki oraz pan Andrzej Przygoda, kierownik referatu kultury w starostwie powiatowym. Obaj panowie popisali się świetna wiedzą, osiagając jedne z wyższych wyników. Gratulujemy i jesteśmy pod wrażeniem!

Do finału w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych przeszli: Magdalena Wojtachnio i Tomasz Niedziałek z Gimnazjum w Wąchocku, Eliza Kozłowska i Filip Doroszyński z Gimnazjum w Rudzie oraz Dominika Gawlik z Gimnazjum nr 1 w  Starachowicach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych awansowali: Paulina Adamczyk z II LO, Katarzyna Nędzka z III LO, Joanna Śmigielska z ZSZ nr 2 oraz Jolanta Borek i Dominika Latała z I LO. Pierwsze miejsce w młodszej grupie zajęła Magdalena Wojtachnio, drugie miejsce, ex aequo, Dominika Gawlik i Eliza Kozłowska, trzecie – Filip Doroszyński. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza była Paulina Adamczyk. Drugie miejsce zajęła Joanna Śmigielska, trzecie – Jolanta Borek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na przyszłoroczny turniej!

kol. Adam Brzeziński