Jesteśmy na Facebook'u

Licznik odwiedzin

735874
Twój IP: 54.89.187.28
: 2018-12-18 19:00:24

Rozstrzygnięcia XXXIX TWS i IV TWPS

W poniedziałek 19 III 2018 r. odbyły się finały dwóch dorocznych turniejów wiedzy: XXXIX Turnieju Wiedzy o Starachowicach oraz IV Turnieju Wiedzy o Powiecie Starachowickim.

Po raz pierwszy odbyły się w nowoczesnej multimedialnej formule quizspotter, przyjaznej dla współczesnego odbiorcy.

 

W turnieju wiedzy o mieście triumfowali:

w kategorii „szkoły podstawowe”

1. miejsce: Małgorzata Kułaga ze Szkoły Podstawowej nr 12 (opiekun Jarosław Wiecha)

2. miejsce: Martyna Giedych ze Szkoły Podstawowej nr 11 (opiekun Marlena Przepióra)

3. miejsce: Wiktoria Nowińska ze Szkoły Podstawowej nr 12 (opiekun Jarosław Wiecha)

W kategorii tej rywalizowało 22 uczniów szkół podstawowych nr 2, nr 9, nr 10, nr 11 i nr 12.

 

w kategorii „gimnazja”

1. miejsce: Mikołaj Operacz z Gimnazjum nr 3 (opiekun Edyta Kornaś)

2. miejsce: Michał Ćwik z Gimnazjum nr 2 (opiekun Anna Rozwadowska)

3. miejsce: Katarzyna Żurowska z Gimnazjum nr 1 (opiekun Krzysztof Kasprzyk)

 W kategorii tej rywalizowało 12 uczniów gimnazjów nr 1, 2, 3, i 4.

 

w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”

1. miejsce: Dawid Duraziński z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 (opiekun Sławomir Gwardyś)

2. miejsce: Daria Kaczor z I liceum Ogólnokształcącego (opiekun Paweł Zieliński)

3. miejsce: Łukasz Pocheć z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 (opiekun Sławomir Gwardyś)

 W kategorii tej rywalizowało 11 uczniów I LO, II LO i ZSZ nr 2.

 

W turnieju wiedzy o powiecie zwyciężyli:

w kategorii „szkoły podstawowe”

1. miejsce: Kuba Wolański ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (opiekun Agnieszka Samsonowska)

2. miejsce: Paulina Kiełek ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (opiekun Agnieszka Samsonowska)

3. miejsce: Miłosz Sobieraj ze Szkoły Podstawowej w Wąchocku (opiekun Elżbieta Niedziałek)

W kategorii tej rywalizowało 21 uczniów szkół podstawowych ze Starachowic (nr 2 i nr 11), Wąchocka, Tychowa, Lipia, Pawłowa, Radkowic i Łomna.

 

w kategorii „gimnazja”

1. miejsce: Aleksandra Kalisz z Gimnazjum w Rudzie (opiekun Iwona Górecka)

2. miejsce: Anna Jóźwik z Gimnazjum w Rudzie (opiekun Iwona Górecka)

3. miejsce: Daria Śliwa z Gimnazjum w Rudzie (opiekun Iwona Górecka)

W kategorii tej rywalizowało 12 uczniów gimnazjów ze Starachowic (nr 1 i nr 2), Rudy i Wąchocka.

 

w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”

1. miejsce: Tomasz Niedziałek z I liceum Ogólnokształcącego (opiekun Milena Jabłońska)

2. miejsce: Kacper Michta z I liceum Ogólnokształcącego (opiekun Milena Jabłońska)

3. miejsce: Konrad Weinberger z I liceum Ogólnokształcącego (opiekun Milena Jabłońska)

W kategorii tej rywalizowało 11 uczniów I LO, II LO i ZSZ nr 2.

 Najmłodszym uczestnikiem turniejów był Błażej Wójcicki z V klasy szkoły podstawowej w Łomnie (rocznik 2007), który w swojej kategorii zajął doskonałe 7 miejsce.

 Organizatorem turniejów było Towarzystwo Przyjaciół Starachowic oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Starachowice.

Zobacz też: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/a/sukces-gmin-w-turnieju-wiedzy-o-powiecie-starachowickim,13025349/