Licznik odwiedzin

880687
Twój IP: 34.231.247.139
: 2019-09-22 08:54:36

XXVI Turniej wiedzy o Starachowicach i Regionie

Turniej Wiedzy o Starachowicach i Regionie  cieszy się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży naszego regionu. Jest jedną z form edukacji historycznej dotyczącej naszego regionu.
W bieżącym roku wzięło w nim udział 57 uczniów rekrutujących się ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Łącznie w XXVI edycjach Turnieju uczestniczyło 1800 osób.
Turniej odbywał się zgodnie z regulaminem w dwóch etapach. Po pierwszym etapie , w dniu 11 maja 2010 roku, polegającym na rozwiązaniu testu oraz napisaniu pracy pisemnej wyłoniono 16 finalistów, którzy przystąpili do drugiego etapu Turnieju w dniu 24 maja 2010 roku. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 której uczniowie przygotowani przez mgr Marlenę Przepiórę zajęli trzy pierwsze miejsca :
Aleksandra Bolęba - I miejsce,
Julia Smyk- II miejsce,Piotr Urban- III miejsce.

W grupie szkół ponadpodstawowych zwyciężył Michał Malinowski z Gimnazjum Nr 2 przygotowany przez mgr Jarosława Wiechę , II miejsce Anna Michalska z ZSZ Nr 2 przygotowana przez mgr Sławomira Gwardysia, III miejsce Rafał Serwicki z II Liceum Ogólnokształcącego, wyróżniony również za najlepszą pracę pisemną, przgotowany przez mgr Joannę Cyrnek.

Zdobywcy I i II miejsc otrzymali cyfrowe aparaty fotograficzne,karty pamięci i odtwarzacze MP3. Laureaci III miejsc otrzymali odtwarzacze MP4.Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy,  najnowsze wydawnictwo Towarzystwa Przyjaciół Starachowic „ Z kowadłem i młotem w herbie „A.Pawelca , latarki oraz słodycze.

 Nagrody zostały wręczone przez Prezydenta Miasta Starachowic mgr Wojciecha Bernatowicza w czasie uroczystej imprezy z okazji Dnia Samorządowca.
Towarzystwo składa serdeczne podziękowanie:
-         Panu Prezydentowi Miasta Starachowic za wsparcie finansowe  Turnieju w ramach realizacji przez Towarzystwo zadania”Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży”oraz wszystkim darczyńcom dzięki którym młodzież otrzymała tak cenne nagrody.
-         Starostwu Powiatowemu w Starachowicach,
-         Starachowickiemu Centrum Kultury,
-         Tarcopol sp.z o.o.
-         Prywatnemu Ośrodkowi Medycyny Pracy,
-         Odlewniom Polskim S.A.
-         PHU Starkop,
-         Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach,
-         Eurokabel Profem Sp. z o.o.
-         Spółdzielni Mieszkaniowej Wanacja,
-         Panu Janowi Orczykowi,
-         Pani Krystynie Płaczkiewicz.